L’ORÉAL UKRAINE ПРОВЕЛА ЦЕРЕМОНІЮ НАГОРОДЖЕННЯ ПЕРШОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПРЕМІЇ ЛОРЕАЛЬ-ЮНЕСКО «ДЛЯ ЖІНОК У НАУЦІ»

Українська премія є частиною глобальної Програми ЛОРЕАЛЬ-ЮНЕСКО «Для жінок у науці» й реалізовується в Україні вперше. Мета премії- підтримати й відзначити талановитих жінок-науковців, а також заохотити молодих жінок обирати наукові професії та допомагати їм у їхній кар'єрі.

Від 24 квітня до 22 червня 2018 року тривав збір заявок через онлайн-платформу. Основні критерії - громадянки України, віком від 18 до 40 років, наявність наукового ступеня і публікацій у журналах, що індексуються в міжнародних наукометричних базах Scopus і/або Web of Science, та соціальна активність задля популяризації науки.

За майже три місяці було отримано 255 заявок від учасниць відбору та науковиць з 35 міст України. Наступним етапом програми cтав відбір поважними членами журі десяти учасниць, результати якого було оголошено 7 вересня 2018 року. Всіх десятьох фіналісток згодом було запрошено для проходження фінальної усної співбесіди. 30 листопада було оголошено трійку лауреаток на офіційній церемонії нагородження.

Переможницями першої премії ЛОРЕАЛЬ-ЮНЕСКО «Для жінок у науці» стали:

  • Щербань Наталія Дмитрівна, кандидат хімічних наук, Інститут фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевського НАН України;
  • Ванєєва Олена Олександрівна, кандидат фізико-математичних наук, Інститут математики НАН України;
  • Байляк Марія Михайлівна, кандидат біологічних наук, ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника».

Вітаємо переможниць та з нетерпінням чекаємо премію «Для жінок у науці» у 2019 році, адже Світові потрібна наука, а Науці потрібні жінки!

#LorealUkraine #ForWomenInScience