ОЕСР* УХВАЛИЛА ДВІ НОВІ АЛЬТЕРНАТИВИ ТЕСТУВАННЮ НА ТВАРИНАХ, РОЗРОБЛЕНІ КОМПАНІЄЮ L’ORÉAL ДЛЯ ОЦІНКИ РИЗИКУ ПОЯВИ ШКІРНОЇ АЛЕРГІЇ ТА ПОДРАЗНЕННЯ ОЧЕЙ

Кліші, 23 листопада 2017 р. – 9 жовтня ОЕСР* оголосила про прийняття методу U-SENS™ (для оцінки сенсибілізуючого потенціалу речовини) і методу HCE EIT** (для визначення потенційної здатності хімічної речовини спричиняти подразнення очей). Обидва методи можна застосовувати замість тестування на тваринах. Це рішення ОЕСР надає можливість усім промисловим галузям використовувати ці два альтернативні методи, розроблені дослідницькими лабораторіями компанії L’Oréal.

«Сорок років досліджень в галузі омолодження шкіри та альтернативних методів уже зараз дають свої плоди, – зазначив Лоран АТТАЛЬ, виконавчий віце-президент з наукових досліджень і розробок компанії L’Oréal. – Це найважливіший крок у заміні методів тестування на тваринах».

З метою гарантування безпеки споживачів головним завданням косметичної промисловості є забезпечення того, щоб інгредієнти, наявні в готовому продукті, не призводили до небажаних реакцій, таких як шкірна алергія або подразнення очей. Оскільки в 2013 році ЄС заборонив проводити тестування на тваринах, для оцінки ризику виникнення цих потенційних побічних ефектів були розроблені альтернативні методи in vitro.

Шкірна алергія являє собою алергічну реакцію сповільненого типу, спричинену неодноразовим контактом із подразником з навколишнього середовища, хімічним або косметичним продуктом. Ця реакція є результатом складного механізму, що спричиняє низку запальних реакцій на шкірі. Метод U-SENS™ для визначення та оцінки ризику виникнення шкірної алергії, розроблений лабораторіями компанії L’Oréal, ґрунтується на тестах, проведених in vitro на клітинах людини, які виробляють специфічний імунологічний маркер. У 2016 році EURL-ECVAM*** прийняла рішення про те, що метод є ефективним і відтворюваним.

Подразнення очей характеризується миттєвою реакцією, що може бути як зворотною, так і незворотною. Вона вражає рогівку або кон’юнктиву ока. Ця реакція може спричинити почервоніння або печіння. Щоб дослідити подразнення очей, компанія L’Oréal розробила метод, заснований на використанні моделі епітелію рогівки ока людини, реконструйованої in vitro (органічна тканина), яка точно відтворює гістологічні та морфологічні властивості ока людини. Життєздатність клітин цієї тканини в тривимірному середовищі визначається за конкретним протоколом. Метод HCE EIT**, що вважається надійним і релевантним, був визнаний і затверджений EURL-ECVAM*** у 2016 році.

Ці два наукові методи, розроблені дослідницькими групами компанії L’Oréal, уможливлюють удосконалення ще більшої та ефективнішої низки альтернативних методів оцінки, що виключають потребу у проведенні тестування на тваринах.

Включення цих двох методів у 2017 році до рекомендацій ОЕСР* із тестування (TG442E і TG492) являє собою міжнародне адміністративно-правове визнання для всіх галузей промисловості, що можуть застосовувати ці методи тестування.

*ОЕСР: Організація економічного співробітництва та розвитку.

**HCE EIT: Тест на подразнюючу дію речовини на епітелій рогівки ока.

***EURL-ECVAM: Референтна Лабораторія Європейського Союзу з пошуку альтернатив випробуванню ліків на тваринах.