НАЙБІЛЬШИЙ ПРИРІСТ ВИРУЧКИ ВІД РЕАЛІЗАЦІЇ ЗА БІЛЬШЕ НІЖ 10 РОКІВ: +7,1%1
НОВИЙ РЕКОРД РЕНТАБЕЛЬНОСТІ ОСНОВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ: 18,3%

[Video] Watch the replay of the Financial Information Meeting.

All presentations are available for download here.

 
 • Виручка від реалізації: 26,9 млрд євро
  • +7,1% у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року1
  • +8,0% за незмінного обмінного курсу
  • +3,5% за даними звітності
 • Операційній прибуток: 4,92 млрд євро, що відповідає 18,3% виручки від реалізації
 • Дохід у розрахунку на одну акцію:  7,08 євро, приріст +6,5%
 • Чистий прибуток після виплат неконтролюючим акціонерам: 3,89 млрд євро, приріст +8,8%
 • Дивіденди по акціям3:  3,85 євро, приріст +8,5%


7 лютого 2019 р. під головуванням Жан-Поля Агона  (Jean-Paul Agon) відбулося засідання Ради директорів L’Oréal за участі незалежних аудиторів. Радою директорів було закрито консолідовану фінансову звітність і фінансові звіти за 2018 рік. 


Коментуючи річні здобутки компанії, Генеральний директор (CEO) і Голова правління L’Oréal Жан-Поль Агон, зокрема, зауважив:   

"На ринку товарів для краси, який в 2018 році зростав прискореними темпами, L’Oréal відзначилась кращими за період з 2007 року показниками росту, на рівні +7,1%1, слідом за стійким збільшенням +7,7%1, продемонстрованим у четвертому кварталі.

Усіма підрозділами компанії зафіксоване зростання продажів, яке було особливо помітне за напрямками продукції L’Oréal Люкс та засобів активної косметики, де показники росту сягали двозначних величин. Насправді "зірковими" виявились великі бренди, зокрема, представлені у підрозділі L’Oréal Люкс - продажі під однією тільки маркою Lancôme перетнули позначку у 3 млрд євро. За напрямком засобів активної косметики був відмічений найвищий за більше ніж 10 років ріст продажів на ринку засобів догляду за шкірою, який вирізняється дуже високою динамікою. Для підрозділу засобів широкого попиту 2018 рік став роком високих досягнень для таких брендів, як L’Oréal Paris і Maybelline New York. Продажі професійних косметичних продуктів продемонстрували помірне зростання, яке відбулося завдяки значному прискоренню у останньому кварталі року.

Показники продажів у регіональному розрізі залишаються дуже різними. В Західній Європі прогрес стримувався наявними на певних ринках ускладненнями, в той час, як у Північній Америці продажі покращились порівняно з попереднім роком. Найкращі за період з 2007 року показники були досягнуті  на нових ринках, при цьому продажі в регіоні Азії, Тихого океану, завдяки Китаю, обійшли Північну Америку, перевищивши 7 млрд євро. 

У 2018 році знову показали гарні результати два найпотужніші драйвери росту нашої компанії. По-перше, це електронна торгівля,4 яка зросла на +40,6%, сягаючи сьогодні 11% у загальному обсязі продажів компанії. По-друге, роздрібні продажі в магазинах безмитної торгівлі - Travel Retail, які, подолавши позначку у 2 млрд євро, збільшились на +27,1%.

1 Збільшення реалізації порівняно з аналогічним періодом попереднього року: ґрунтується на співставній структурі і постійних курсах валют. Див. стор. 3 для  більш детальної інформації .

2 Розводнений прибуток на акцію, ґрунтується на чистому прибутку від діяльності, яка триває, без урахування разових статей після виплат неконтролюючим акціонерам.

3  Очікується надання до Щорічних Загальних зборів 18 квітня 2019 р.

4 Продажі, зареєстровані на власних сайтах брендів, і оцінка продажів продукції брендів  на сайтах роздрібних мереж (неаудійовані дані)

Валовий прибуток відчутно збільшився, і внаслідок значних інвестицій в дослідження, інновації і драйвери росту бізнесу, операційний прибуток сягнув рекордних 18,3% росту.                                                                                      

Сьогодні, як ніколи раніше, саме міцність бізнес-моделі L’Oréal, тривкої і збалансованої, яка поширюється на всі сфери діяльності компанії, всі категорії продуктів, цінові орієнтири і відповідає потребам усіх категорій споживачів, дозволяє Групі використовувати усі можливості, усюди, де вони виникають. В усьому світі команди наших фахівців пильно слідкують за потребами споживачів і дослуховуються до їх побажань. Вони віртуозно використовують і розподіляють потрібні ресурси, постійно перебувають у пошуку досконалості. Це той шлях, яким L’Oréal забезпечує стійке і прибуткове зростання, рік за роком зміцнює свої позиції лідера на ринку косметики.   

І зрештою, в 2018 році в чергове L’Oréal була визнана лідером в галузі корпоративної соціальної і екологічної відповідальності - зокрема, незалежна організація CDP третій рік поспіль називає компанію світовим лідером сталого розвитку, присудивши  їй найвищий бал - потрійну "А" , за вирішення проблем зміни клімату, охорони водних і лісових ресурсів. Крім того, високої оцінки дістали здобутки  L’Oréal  в сфері гендерної рівності - компанія очолила європейський рейтинг Equileap у дотриманні рівних прав жінок і чоловіків. L’Oréal  залишається взірцем у питаннях  корпоративної етики і посідає перше місце в репутаційному рейтингу Covalence EthicalQuote поміж світових компаній з усіх галузей  діяльності.

На тлі економічної ситуації, яка залишається мінливою і невизначеною, ми впевнені в собі, завдяки інноваціям, впливовим брендам, майстерності у цифрових технологіях і особливо, завдяки командам наших видатних фахівців, працюючих  в усьому світі, ми можемо і надалі втілювати свої програмні зобов'язання з соціальної відповідальності аби досягти у 2019 році нових визначних результатів на ринку косметичних засобів, відзначивши наступний рік новим зростання продажів і прибутку".                                                                


Радою директорів  L’Oréal 18 квітня 2019 року буде запропоновано подовжити ще на чотири роки перебування на посаді директора Щорічних Загальних Зборів пані Софі Беллон (Sophie Bellon).
Рада також збирається запропонувати Щорічним Загальним зборам розглянути кандидатуру пані Фаб'єн Дюлак  (Fabienne Dulac), Заступника Генерального директора (CEO) Групи Orange і Президента (Chief Executive Director) компанії Orange France в якості нового незалежного члена Ради директорів.
У  разі, якщо Щорічні Загальні збори схвалять пропозиції щодо подовження перебування на посаді директора і кандидатури нового незалежного члена Ради директорів, кількість незалежних директорів складатиме 8 з 14, що відповідає  57%. З 14 членів Ради директорів, схвалених Щорічними Загальними зборами, 7 становитимуть жінки, що відповідає 50% від загальної кількості. 5

5 Обидва директори, обрані від працівників, не враховані у розрахунку відсоткового співвідношення, згідно з Кодексом AFEP-MEDEF

Обсяги реалізації в 2018 році

Співставне,- тобто за співставної структури і постійних курсів валют - збільшення виручки Групи L’Oréal склало +7,1%.
Чистий ефект змін у обсягу консолідації дорівнює +0,9%.
Ріст за постійного курсу валют сягнув +8,0%.
Станом на кінець 2018 року валютні коливання мали негативний ефект -4,5%.
За даними звітності виручка від реалізації продукції Групи станом на 31 грудня 2018 року складала 26,9 млрд євро, показавши збільшення +3,5%.

Виручка від реалізації за підрозділами і регіонами

 
6 Група застосовувала стандарт МФСЗ (IAS ) 29 «Фінансова звітність в гіперінфляційній економіці» до умов, що склалися в Аргентині, починаючи з 1 липня 2018 року дотепер. Негативний ефект від цього корегування склав 20 базисних пунктів співставного росту в Латинський Америці і до 10 базисних пунктів росту в 2018 по Групі в цілому.
 
7 Застосування міжнародного стандарту фінансової звітності МСФЗ (IFRS) 15  «Виручка за угодами з покупцями»  починаючи з 1 січня 2018 року, призвело до перерахунку виручки від реалізації з дистриб'юторами за тими операціями, за якими вони діють в якості агентів, а не від свого імені. Ефект від перерахунку склав 7,6 млн євро за продажами в регіоні Африки, Близького Сходу в четвертому кварталі 2018 року. Вплив цього бухгалтерського методу на рахунок прибутків і збитків, а також на балансовий звіт не є матеріальним.
 
 
 

ПІДРОЗДІЛ ПРОФЕСІЙНОЇ КОСМЕТИКИ

Підрозділ професійної косметики завершив рік зі співставним показником росту реалізації +2,0% і -2,6% за даними звітності. Рік позначився відновленням попередньої динаміки за цим напрямком, яка особливо посилилась у четвертому кварталі. Збільшення спостерігається в усіх регіонах, за виключенням Західної Європи. Було підтверджено повернення тенденції до зростання в США і Бразилії. Поступальне зростання виручки - за рахунок Індії і Китаю, тривав в регіоні Азії, Тихого океану, а також у Східній Європі.
Показник виручки від реалізації засобів для догляду за волоссям зріс, в першу чергу, за рахунок потужного збільшення продажів продуктів під маркою Kérastase, в першу чергу, завдяки успішному виходу на ринок засобів для індивідуального догляду за волоссям в умовах професійних салонів - Resistance Extentioniste і Fusio-Dose, у поєднанні з вдало вибудованою  вибірковою багатоканальною стратегією збуту. Динаміку продажів фарб для волосся визначає Shades EQ під маркою Redken, реалізація якого зростає другий рік поспіль, а також успішний запуск на ринок SoColor Cult від Matrix і гарний результат Dia у лінійці продуктів L’Oréal Professionnel.

ПРОДУКЦІЯ ШИРОКОГО ПОПИТУ

За напрямком продукції широкого попиту в четвертому кварталі співставне зростання продажів склало +2,8%, при зростанні за результатами року у +2,5% у співставному вимірі і падінням -0,7% за даними звітності.
Продажі продукції трьох головних брендів продовжують зростати. L’Oréal Paris і Maybelline New York зберігають доволі гарні щорічні показники, а Garnier навіть спромігся їх покращити у четвертому кварталі.
Стійке зростання демонструють продажі продуктів з догляду за шкірою, які мають двозначні показники росту продажів в світовому масштабі, завдяки чудовим результатам Revitalift Filler від L’Oréal Paris, серветковим маскам Garnier і косметиці для догляду за шкірою для чоловіків Men Expert. Триває зростання продажів декоративної косметики за рахунок продукції під маркою Maybelline New York і завдяки всесвітньому успіху Superstay Matte Ink і Fit Me! В лінійці продукції для догляду за волоссям вдалим був запуск на ринок Elseve Dream Lengths і Fructis Hair Food.
У Західній Європі, ринок якої демонструє відсутність активності і в Бразилії напрямок продукції широкого попиту зазнає певні ускладнення. При цьому вдало опановуються міцні позиції на ринках США і Східної Європи, прискореними темпами зростають продажі в Азії, зокрема, завдяки активності ринків Китаю та Індії.

Також, триває зростання онлайн продажів .4

L’ORÉAL ЛЮКС

Продаж марок  L’Oréal Люкс збільшився на +14,4% у співставному вимірі і на +10,6% за даними звітності; при цьому співставний ріст реалізації у другому півріччі сягнув  +15,1%. Досягнуті підрозділом показники перевищили середні на цьому ринку, що робить здобуті у 2018 році результати насправді історичними.
Чотири мільярдних бренда демонструють двозначні показники росту. Lancôme своїм успіхом завдячує лінійці косметичних продуктів для догляду за шкірою із двома франшизами - Génifique Absolue і La Vie est Belle. Yves Saint Laurent і Giorgio Armani цього року отримали гарні результати із ароматами Black Opium, Y, Sì Passione і Acqua di Giò Absolu, а також основами під макіяж. Чудові результати інтенсивного концентрату від зморшок Line-Reducing Concentrate сприяють росту продажів продуктів для догляду за шкірою марки Kiehl’s. Триває успішний розвиток брендів IT Cosmetics і Atelier Cologne.
Продукти L’Oréal Люкс опановують позиції на ринках Азії, Тихого океану, зокрема, Китаю, де показники росту подолали двозначні цифри. Продукція цього напрямку відзначається високою динамічністю у сегменті магазинів безмитної торгівлі, в регіонах Східної Європи і Латинської Америки. На більш складних ринках Західної Європи і Африки, Близького Сходу ця продукція за обсягами продажів випереджає середньоринкові показники. Водночас, підрозділ збільшує обсяги електронної торгівлі.4

ЗАСОБИ АКТИВНОЇ КОСМЕТИКИ

Напрямок активної косметики утримав високі темпи зростання у четвертому кварталі і завершив рік з визначним співставним результатом у +11,9%  і +9,2% за даними звітності.
Підрозділ продовжує швидкими темпами виборювати власну нішу на всіх регіональних ринках, зберігаючи при цьому міцні позиції в регіоні Північної Америки і в Азії.
Усі ключові бренди роблять свій гідний внесок у розвиток цього напрямку. La Roche-Posay завершила рік двозначним показником зростання, пов'язаного із комерційним успіхом інноваційного засобу проти зморшок Hyalu B5 і двох базових франшиз - Anthelios и Effaclar, продовжуючи демонструвати гарні здобутки на всіх регіональних ринках. Росту продажів продукції під маркою Vichy сприяє сироватка Minéral 89, яка стала "зірковим" продуктом  2018 року. SkinCeuticals вирізняється стійким зростанням в усіх регіонах, значно посиливши позиції лідера на ринку США серед засобів професійного догляду за шкірою. Сягнувши двозначного показника росту в Північній Америці, бренд CeraVe поширив присутність у більш ніж 30 країнах світу. Високими темпами розвивається он-лайн торгівля,4 на частку якої сьогодні припадає більше 13% продажів підрозділу активної косметики.

 

Кросс-функціональний огляд показників за регіонами

 

ЗАХІДНА ЄВРОПА

У цьому регіоні в четвертому кварталі був зафіксований ріст продажів, втім рік завершився падінням показників до -0,3% у спіставному вимірі і до -0,7% за даними звітності. В 2018 році Західна Європа зазнала послаблення активності на деяких ринках, зокрема у Франції і в Великобританії, а також уповільнення продажів у категорії декоративної косметики.

Водночас, продукція підрозділу L’Oréal Люкс випередила за показниками продажів середнє значення по ринку, завдяки динаміці реалізації продукції під марками  Lancôme, Giorgio Armani і Kiehl’s, що також є справедливим і для напрямку активної косметики, для якого рік склався дуже вдало, завдячуючи швидкому зростанню  продажів продукції бренду La Roche-Posay і виведенню на ринок бренду CeraVe. Напрямок продукції широкого попиту  зміцнює позиції на ринку декоративної косметики, що обумовлено гарним результатом брендів Maybelline New York і Essie, а також нещодавно відзначеним зростанням в сегменті косметики для догляду, за рахунок продуктів проти старіння шкіри під брендом L’Oréal Paris і засобів для очищення від Garnier.

ПІВНІЧНА АМЕРИКА

Регіон продемонстрував ріст на рівні +2,7% у співставних величинах і падіння до -1,6% за даними звітності.
Підрозділ продуктів широкого попиту продовжує поступальний розвиток, збільшивши свою частку на ринку декоративної косметики і в сегменті фарб для волосся, завдяки високим показникам продажів продукції під брендами L’Oréal Paris, Maybelline New York і Essie. Високодинамічним сегментом підрозділу Люкс залишаються засоби косметики для догляду, яку пропонують бренди Kiehl’s і IT Cosmetics, показники реалізації яких перевищують середні на ринку. Продукція L’Oréal Люкс також демонструє високі темпи росту в категорії ароматів. За напрямком професійних засобів догляду ріст обумовлений комерційним успіхом брендів Redken і Matrix, а також придбаним нещодавно брендом Pulp Riot. Варто також зауважити щодо нового сплеску продажів продукції бренду Kérastase, який насправді вже став культовим. Підрозділ засобів активної косметики продемонстрував  гарні показники росту близько 20%, завдяки активній реалізації продукції брендів CeraVe, SkinCeuticals, La Roche-Posay і Vichy, за усіма з яких було досягнуте зростання більше 10%.

НОВІ РИНКИ

Азія, Тихий океан: Ріст в цьому регіоні вийшов на рівень +24,1% у співставному вимірі і +20,4% за даними звітності. Усі чотири напрямки активно опановують ринок. Динамічність китайських споживачів у поєднанні з високими показниками преміум-брендів і швидким зростанням на деяких інших ринках регіону Південно-Східної Азії, а також в сегменті безмитної торгівлі стали головними факторами росту. Усі чотири напрямки продемонстрували високі показники в четвертому кварталі, завдяки успішній реалізації у т. зв. День одинаків, який відзначається в Китаї 11/11. Крім цього, позиції Групи в регіоні зміцнились за рахунок придбання в червні корейського бренду Stylenanda. 

Латинська Америка: Продажі в регіоні впали до -0,4% у співставному вимірі і до -8,6% за даними звітності. Підрозділи продуктів  L’Oréal Люкс і засобів активної косметики демонструють стійке зростання і опановують свою нішу на ринку. В Бразилії продажі професійних засобів догляду активно зростають, в той час як підрозділ продукції широкого попиту зіткнувся із об'єктивними труднощами, хоча й покращив показники продажів у другому півріччі. Корегування, виконане 1 липня із поправкою на гіперінфляцію в Аргентині, мала негативний ефект, знизивши річний співставний показник продажів у регіоні до -2,0%.   
Східна Європа: У цьому регіоні співставний показник виручки зріс на +9,1%, за даними звітності - на +0,2%. Такому росту сприяли всі чотири підрозділи, поміж яких особлива роль належить підрозділу активної косметики. У розрізі конкретних країн регіону, найбільш динамічно продукція реалізовувалась в Турції, Україні, Румунії і Чеській республіці. Також, швидкими темпами - більше як на 50%, в регіоні зросла електронна торгівля.4

Африка, Близький Схід: Співставний показник продажів в регіоні зріс на +4,9%, а за даними звітності - на +0,2%, не зважаючи на несприятливий геополітичний фон і стагнуючі, особливо на Близькому Сході, ринки. В Єгипті і Марокко спостерігався гарний темп зростання, і практично всі чотири підрозділи збільшили свою частку на ринку регіону. Позитивною динамікою також вирізнялись ринки Південної Африки і Кенії, зокрема, за рахунок продукції широкого попиту і запуску нової лінійки засобів догляду за тілом під маркою Mixa.

Важливі події в період з 01.10.2018 по 31.12.2018 і після  закриття звітності

 • 19 листопада 2018 року Група L’Oréal анонсувала дві важливі зміни в складі Правління (Executive Committee): Кристофа Бабюля (Christophe Babule) призначено Заступником голови правління  (Executive Vice-President) і Фінансовим директором (Chief Financial Officer) замість Крістіана Мюль'єза (Christian Mulliez)  з 8 лютого 2019 р.  Сиріля Шапюі (Cyril Chapuy) з 1 січня 2019 р. призначено Президентом L’Oréal Люкс, підзвітним Ніколя Иєронімусу (Nicolas Hieronimus), Заступнику Генерального директора (CEO), відповідальному за роботу з підрозділами.
 • 5 грудня 2018 року L’Oréal повідомила про початок роботи корпоративного фонду венчурних інвестицій BOLD - Business Opportunities for L’Oréal Development (Перспективні напрямки бізнесу для розвитку L’Oréal), який займатиметься вкладенням міноритарного пакету акцій в інноваційні стартапи і великим потенціалом росту. Вважається, що Фонд інвестуватиме кошти у розробку нових бізнес-моделей у галузі маркетингу, досліджень та інновацій, цифрових технологій, роздрібної торгівлі, комунікацій, побудови ланцюгів постачань і упаковки.
 • 20 грудня 2018 року Covalence EthicalQuote розмістив L’Oréal на першому місці у глобальному репутаційному  рейтингу компаній усіх галузей. Зазначений рейтинг найбільших світових компаній, які котируються на біржі, відображає її сприйняття ключовими гравцями галузі і ЗМІ, а також систему надання компанією інформації про екологічні, соціальні, адміністративні і правозахисні аспекти своєї діяльності.
 • 22 січня 2019 року, L’Oréal третій рік поспіль визнається глобальним лідером в галузі сталого розвитку, отримавши від некомерційної організації CDP найвищий бал - потрійну "А",  за ефективне вирішення питань, пов'язаних зі зміною клімату, охороною водних і лісових ресурсів.


Результати 2018 року

Аудійований фінансовий звіт, знаходиться на затвердженні

Операційна рентабельність за зростання виручки від продажу 18,3%

 
Рахунки консолідованого прибутку і збитків: від виручки до операційного прибутку

Валовий прибуток склав 19 605 млн євро, сягнувши 72,8% від обсягу виручки, що на 110 базисних пункти вище показника 2017 року - 71,7%.
Витрати на дослідження і розробки збільшились на 4,3% до 914 млн євро.
Як вже зазначалося, витрати на рекламу і стимулювання збуту збільшились до 30,2% від обсягу виручки, що відповідає росту на 80 базисних пунктів.
Комерційні, загальні і адміністративні витрати скоротились на 10 базисних пунктів, склавши в 2018 році 20,9% від виручки.
Загалом, операційний прибуток зріс на +5,3% до 4 922 млн євро и дорівнює 18,3% від виручки, що відповідає збільшенню на 30 базисних пунктів.

Операційний прибуток за підрозділами

Прибутковість у підрозділі професійної косметики сягнула 20,0%.
Прибутковість у підрозділі  засобів широкого попиту склала 20,2%, при цьому збільшившись на 20 базисних пунктів порівняно із 2017 роком.
Прибутковість у підрозділі  L’Oréal Люкс зросла на 20 базисних пунктів, склавши 22,1%.
Прибутковість у підрозділі   активної косметики сягнула 23,0%, збільшившись на 40 базисних пунктів.
Нерозподілені витрати склали 753 млн євро, що у відносному значенні являє собою стабільний показник.

Прибутковість за регіонами

Прибутковість в регіоні Західної Європи склала 20,9%, що на 200 базисних пунктів нижче за цей же показник в 2017 році.
В регіоні Північної Америки прибутковість сягнула 19,8%, перевищивши на 60 базисних пунктів показник 2017 року.
На нових ринках прибутковість зросла на 170 базисних пунктів порівняно із попереднім роком і дорівнювала 22,0% від виручки.

8 Нерозподілені = витрати центрального апарату Групи, витрати на фундаментальні дослідження, витрати щодо безоплатного надання акцій та інші різні статті витрат. Відображаються як % від виручки.

9 Перед вирахуванням невіднесених

Чистий прибуток

Консолідований баланс прибутку і втрат: від операційного прибутку до чистого без урахування разових статей.

Фінансові витрати склали близько 1,9 млн євро. 
Розмір дивідендів по акціях Sanofi сягнув 358 млн євро.
Податок на прибуток без урахування разових статей дорівнює 1 286 млн євро за ставкою податку 24,4%.
Чистий прибуток без врахування разових статей після виплат неконтролюючим акціонерам від діяльності, яка триває, склала 3 987 млн євро, збільшившись при цьому на +6,4% або на +10% за незмінного курсу обміну.
Чистий прибуток на одну акцію збільшився на +6,5% порівняно з минулим роком і дорівнює 7,08 євро.
Разові статті витрат після виплат неконтролюючим акціонерам12 склали -92 млн євро після сплати податку.
Чистий прибуток оцінюється у 3 895 млн євро, збільшившись в 2018 році на +8,8%.

Звіт про рух грошових коштів, бухгалтерський баланс і касова позиція

Валовий грошовий потік склав 5 178 млн євро, збільшившись порівняно з попереднім роком на 4,1%.
Потреба в оборотному капіталі знизилася на 113 млн євро
Інвестиції у розмірі 1 416 млн євро відповідають 5,3 % виручки.
Чистий грошовий потік 13 в розмірі 3 875 млн євро дещо скоротився після стійкого зростання в попередньому році.
балансовий звіт розглядається як цілком платоспроможний, з урахуванням акціонерного капіталу в розмірі 26,9 млрд євро і чистих грошових коштів в розмірі 2 751 млн євро станом на 31 грудня 2018 року.

Пропозиції до Щорічних Загальних зборів 18 квітня 2019 року щодо розподілу дивідендів

Рада директорів ухвалила рішення запропонувати Щорічним Загальним зборам акціонерів, які відбуватимуться 18 квітня 2019 року сплатити дивіденд у розмірі  3,85 євро на акцію, що на +8,5% перевищує розмір дивіденду, сплаченого у 2018 році. Дивіденди будуть сплачені 30 квітня 2019 року (дивідендною датою* визначається 26 квітня 2019 року о 0:00 за Паризьким часом).

10 Чистий прибуток без урахування разових статей після виплат неконтролюючим акціонерам від діяльності, яка триває

11 Розводнений прибуток  на одну акцію, виходячи з чистого прибутку без урахування разових статей  після виплат неконтролюючим акціонерам від діяльності, яка триває

12 Разові статті містять знецінення активів, чистий прибуток від припиненої діяльності.

13 Чистий грошовий потік = валовий грошовий потік + зміни в розмірі оборотних коштів - витрати по капітальним вкладенням

Акціонерний капітал

Станом на 31 грудня 2018 року капітал компанії сформований з 560 396 652 акцій, кожній з яких відповідає один голос.

"Цей прес-реліз не є офертою або запрошенням робити оферти з придбання акцій Групи L’Oréal. Для отримання більш детальної інформації про компанію L’Oréal ознайомтесь із офіційними документами, зареєстрованими  Управлінням фінансових ринків Франції і наявними англійською мовою на сайті www. loreal-finance.com.
У прес-релізі можуть міститися заяви про перспективи розвитку компанії. Хоча ці заяви ґрунтуються на актуальних на свій час гіпотезах, вони, за своїм характером здатні зазнати впливу чинників ризику і невизначеності, виявившись через це неточними, у зв'язку з чим фактичні результати можуть істотно відрізнятись від прогнозів, наведених в цих заявах"
Цей неофіційний переклад українською мовою прес-релізу «Здобутки за 2018 рік», оприлюдненого французькою мовою, надається виключно для зручності україномовної аудиторії. У разі виявлених розбіжностей, переважну силу має версія, видана французькою мовою.

Контактні дані L’ORÉAL (багатоканальний тел.: +33 1 47 56 70 00)

Для акціонерів і наглядових органів
Жан Режі КАРОФ (Jean Régis CAROF)
Тел.: +33 1 47 56 83 03
jean-regis.carof@loreal.com 

Для фінансових аналітиків і корпоративних інвесторів
Франсуаз ЛОВЕН (Françoise LAUVIN)
Tel.: +33 1 47 56 86 82
francoise.lauvin@loreal.com 
 
Для журналістів
Стефані КАРСОН—ПАРКЕР (Stephanie CARSON-PARKER)
Tel.: +33 1 47 56 76 71
stephanie.carsonparker@loreal.com

Switchboard
Tel.: +33 1 47 56 70 00

Для отримання більш детальної інформації зверніться до вашого банку, брокера або фінансової організації (код ISIN: FR0000120321), а також ознайомтесь з інформацією, яка надається у друкованих виданнях, а також на веб-сайті для акціонерів та інвесторів www.loreal-finance.com, скористайтесь додатком L’Oréal Finance або зателефонуйте за номером +33 1 40 14 80 50.

Додатки

Додаток 1: Виручка Групи L’Oréal в 2017/2018 рр. (млн євро)

 
14 В 1-му кварталі 2017 р. виручка Групи від реалізації містила і виручку від реалізації продуктів бренду The Body Shop, яка дорівнює 197,2  млн євро.

Додаток 2: Порівняльний консолідований звіт за результатами фінансової діяльності

Додаток 3: Консолідований звіт про сукупний дохід

Додаток 4: Порівняльний корпоративний баланс

Додаток 5: Зведений звіт про зміни в капіталі

Додаток  6: Порівняльний консолідований звіт про рух грошових коштів

 1. Like-for-like sales growth: based on a comparable scope of consolidation and identical exchange rates. See page 3 for more details.
 2. Diluted earnings per share, based on net profit, excluding non-recurring items, after non-controlling interests, from continuing operations.
 3. Proposed at the Annual General Meeting of 18 April 2019.
 4. Sales achieved on our brands’ own websites + estimated sales achieved by our brands corresponding to sales through our retailers’ websites (non-audited data).
 5. The two directors representing employees are not taken into account in calculating these percentages, in accordance with the AFEP-MEDEF Code.
 6. The Group has applied the IAS 29 accounting rule (Financial Reporting in Hyperinflationary Economies) to Argentina from 1 July 2018 onwards. The negative impact of this adjustment amounts to 200 basis points on like-for-like growth in Latin America and to 10 basis points on the growth of the whole L’Oréal group in the full-year 2018.
 7. The application of the IFRS 15 accounting rule from 1 January 2018 has resulted in the restatement of sales with distributors when they operate as agents and not on their own behalf. The impact of this restatement amounted to 7.6 million euros on the sales of the Africa, Middle East Zone in the fourth quarter of 2018. The effect of this accounting method on the profit and loss account and the balance sheet is not material.
 8. Non-allocated = Central Group expenses, fundamental research expenses, free grant of shares expenses and miscellaneous items. As a % of sales.
 9. Before non-allocated.
 10. Net profit, excluding non-recurring items after non-controlling interests, from continuing operations.
 11. Diluted earnings per share, based on net profit, excluding non-recurring items, after non-controlling interests, from continuing operations.
 12. Non-recurring items include impairment of assets, net profit of discontinued operations, restructuring costs and tax effects of non-recurring items.
 13. Net cash flow = Gross cash flow + changes in working capital - capital expenditure.
 14. In the first quarter 2017, reported Group sales included The Body Shop sales, which amounted to 197.2 million euros. 

   

Appendices 2 to 6 are available in hte full PDF version of the news release which can be downloaded here below:

Download the news release of 7 February 2019 in PDF file